Grzejniki – sposób na ciepły dom


Komfort cieplny w pomieszczeniach jest niezwykle ważny na każdym etapie dnia, niezależnie od aktywności. Pozwala on na zachowanie odpowiedniej wydajności w pracy, zapewnia komfort podczas relaksu w domu i pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury dla użytkowników w trakcie zim czy chłodniejszych dni w inne dni roku. Każde mieszkanie, lokal czy dom jest inny i powinien być wyposażony w odpowiednie grzejniki bądź ogrzewanie podłogowe. Ma to związek z rozmieszczeniem pomieszczeń, ich przeznaczeniem i wielkością. Dlatego dopasowanie grzejnika jest dosyć istotnym problemem. W tym miejscu z chęcią w tym miejscu Państwu pomożemy.

Grzejniki

  • Grzejniki

Na ofertę naszego sklepu składają się grzejniki płytowe, miedziano-aluminiowe oraz ogrzewanie podłogowe. Zadbaliśmy o szeroki wybór urządzeń od znanych i cenionych na rynku producentów.


Produkty w tej kategorii

Zestawy solarne – obniż koszty ogrzewania

Zestawy solarne – obniż koszty ogrzewania

Słońce to niewyczerpalne i największe źródło energii. Wykorzystują je kolektory słoneczne, które skutecznie przetwarzają energię słoneczną na ciepło użytkowe. Choć efektywność solarów jest uzależniona od warunków pogodowych, warto pamiętać o tym, że solary to technologia, która pozwala znacznie obniżyć koszty eksploatacji budynku. W okresie letnim są świetną alternatywą np. dla pomp ciepła. Zestawy solarne to doskonałe rozwiązanie dla Klientów, którzy przede wszystkim chcą obniżyć koszty ogrzewania wody. Podłączone do układu centralnego ogrzewania, mogą służyć także dogrzewaniu pomieszczeń. Ponadto, takie wykorzystanie źródła odnawialnej energii sprzyja środowisku.

Grzejniki płytowe

Grzejniki płytowe

Jak wybrać odpowiedni grzejnik płytowy? Pierwszą rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę, jest sposób oznaczenia. Większość grzejników jest naznaczana dwoma cyframi. Pierwsza odpowiada za ilość płyt zastosowanych w danym grzejniku, druga natomiast za liczbę ożebrowań. To właśnie ta wartość jest istotna przy wyborze odpowiedniego grzejnika do danego pomieszczenia. W Gralanta oferujemy grzejniki płytowe zasilane z boku i z dołu w szerokiej gamie. Nasze grzejniki typu 11, 22 i 33 wyposażone są w osłony boczne i górne, natomiast grzejniki typu 10, 20 i 30 – tzw. higieniczne – nie mają osłon bocznych i górnych. Ciekawym rozwiązaniem dostępnym w naszej ofercie są grzejniki typu PLAN, które są wyposażone w płytę czołową

Grzejniki miedziano-aluminiowe

Grzejniki miedziano-aluminiowe

W przypadku niskotemperaturowego układu grzewczego, takiego jak w przy wykorzystaniu pomp ciepła czy kotłów kondensacyjnych, tradycyjne grzejniki panelowe czy żebrowe stają się niewydajne. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wykorzystanie grzejników miedziano-aluminiowych, które pozwalają na pełniejsze wykorzystanie potencjału grzewczego przy znacznej wydajności i widocznych oszczędnościach.

kotły wiszące

kotły wiszące

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiszące kotły kondensacyjne. Szybko nagrzewające się do zadanej temperatury, jest to sposób na szybkie ogrzanie danego pomieszczenia. Sprawdza się znakomicie przy małych kubaturach i przy przestrzeniach, gdzie każdym centymetr kwadratowy jest ważny.

kotły stojące

kotły stojące

Mamy także w asortymencie także stojące kotły kondensacyjne. Większa pojemność wodna tego rozwiązania pozwala na wolniejsze wychładzanie się kotła względem kotła wiszącego, mającego zdecydowanie mniejsza pojemność. Jest to ekonomiczne rozwiązanie dla okresów przejściowych, jeżeli chodzi o temperaturę, dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu na energię do nagrzania wody.